Od roku 1995 byly pod Sáí Bábovým vedením uskutečněny čtyři rozsáhlé projekty na zásobování pitnou vodou v oblastech, kde lidé trpí jejím nedostatkem.

Vodovod v Anantapurské oblasti

Nádrž na vodu v Anantapúrské oblasti

Projekt byl zahájen v roce 1995, zúčastnilo se ho na 15 000 dobrovolníků, pitná voda byla přivedena do 731 vesnic s přibližně 1 milionem obyvatel. Voda byla získávána přímým čerpáním z podzemních vod či zavlažovacích kanálů a upravována filtrací. Vybudovány byly též zásobníky uchovávající vodu z období dešťů pro letní období sucha.

Vodovod v oblastech Medak a Mahabubnagarse

Voda v oblasti Medak a Mahabubnagar se vyznačuje vysokou hladinou fluoru, což při jejím užívání vede ke kostní fluoróze vyznačující se remodelací kostí. Tato zdravotní rizika byla pro 1 milion obyvatel odvrácena v roce 2001, kdy byla do 320 vesnic přivedena nezávadná pitná voda.

Voda pro Čennaí

Město Čennaí, dříve známé jako Madrás, je s osmimilionovou populací je jedním z největších měst Indie. Kvůli srážkovému stínu při jihozápadním monzunu závisí zásoby vody v oblasti na nepravidelném sverovýchodním monzunu. V okolí města se nenachází žádná větší řeka, což způsobovalo problémy s vodou již od 19. století. Zatímco potřeba vody v tomto městě je 750 milionu litrů denně, museli si obyvatelé vystačit každý den s pouhými 250 miliony litry. Mnohahodinové čekání na pár litrů vody nebylo vyjímkou.

V lednu roku 2002 Sáí Bába řekl: „Madrás trpí akutním nedostatkem pitné vody. Bohatí si mohou koupit vodu z cisterny, co ale mohou dělat chudí? Závisí na dešťové vodě z kaluží a struh, tím si poškozují zdraví. Rozhodl jsem se proto pracovat na přivedení vody do Madrásu, bez ohledu na to, jak to bude obtížné a nákladné.“

Projekt byl zahájen v červenci 2002, v listopadu 2004 pitná nezávadná voda dosáhla Čennaí.

Projekt ve Východní a Západní Gódávarí

Ve Východní a Západní Gódávarí, záviseli lidé převážně na vodě ze studní a potoků, které však postupně vysychaly kvůli nadměrnému využívání podzemní vody. Kvalita vody v těchto zdrojích byla nevyhovující. Systém zásobování vodou pro téměř 700 000 obyvatel byl dokončen v září 2007 a předán místní vládě k provozu a údržbě.