Jako každý rok se opět uskutečnil v měsíci září retreat pro oddané Satja Sáí Báby. Tentokrát v termínu 14. – 16 září, v němž jsme se sjeli do Hejnic v Jizerských horách, konkrétně na Chalupu pod Nosem. Chalupa se totiž nachází pod jedním z vrcholů Jizerek, který svým tvarem připomíná nos. Z toho důvodu se mu už před mnoha lety začalo říkat Nos. Město Hejnice jsou zase známy svou krásnou bazilikou, která je zasvěcena Panně Marii, konkrétně události, kdy jí bylo zvěstováno andělem početí Pána Ježíše z Ducha svatého. Součástí retreatu tedy byla i návštěva této baziliky. Ovšem na programu byly i další záležitosti.

Každý den začal recitací svatých textů a zpěvem bhadžanů. V sobotu se pak většina z nás vydala autobusem na Smědavu, která je rozcestníkem mnoha turistických tras. Po jedné z nich jsme se vydali i my, minuli jsme vrchol Jizery, navštívili jsme vzácné rašeliniště, sešli podél vodopádů a došli na Ořešník, což je další ze zdejších vršků. Po návratu nás čekala výborná večeře připravená těmi, kteří na tůru nevyrazili. V radosti jsme pak zasedli k ohni a zazpívali duchovní písně a to i k Panně Marii. Na závěr dne jsme shlédli jeden z dílů Sathya to Sai, což je seriál o životě Satja Sáí Báby, který připravují bývalí studenti Satja Sáí Bábovi univerzity a který je dostupný zdarma na webových stránkách www.radiosai.org nebo na www.youtube.com. 

                Neděli jsme opět zahájili recitací svatých textů a zpěvem duchovních písní. Poté následovalo opět výborné jídlo připravené neúnavnými rukami některých oddaných, kteří před prožitkem ze zpěvu písní, dali přednost této nesobecké službě. Po snídani jsme se sešli ke studijnímu kruhu, jenž nesl téma Strop na přání, což je program, který vytvořil Satja Sáí Bába a který má vést k umenšení světských přání a tak přivést člověka k trvalému štěstí. Strop na přání se týká 4 oblastí – energie, jídlo, peníze a čas. My jsme se zabývali časem, a to na základě výroků Satja Sáí Báby a na základě myšlenek Philiss Crystal, která byla dlouholetou Satja Sáí Bábovou oddanou. Studijní kruh přinesl podněty do života každého z nás. Nakonec celého retreatu jsme zazpívali duchovní písně a rozjeli se do svých domovů.