První červnový víkend jsme se sešli v Domě ochránců přírody v Praze, abychom společně strávili víkend v duchovní atmosféře, vzájemně se setkali a načerpali inspiraci pro naši duchovní cestu. Pozvání na setkání přijali zahraniční hosté Gerhard a Heidemarie, němečtí Sáí oddaní a Manfred, koordinátor regionu 71 Satja Sáí mezinárodní organizace, do kterého patří i Česká republika. 

Vedle tradičního zpívání bhadžanů se s námi naši hosté podělili o své zážitky se Satja Sáí Bábou. Velice zajímavé bylo vyprávění o několika cestách do Indie, o zážitcích z ášramu či interview (rozhovor oddaných se Satja Sáí Bábou, obvykle ve zvláštní tzv. interview místnosti v mandiru v Prašánti Nilajam), kterých měli možnost se účastnit. Vyprávění prokládali německými i jinými duchovními písněmi. 

Po obědě jsme si zavzpomínali na začátky Satja Sáí organizace v České republice, protože na rok 2018 připadá 20. výročí oficiálního založení pražské Satja Sáí skupiny. K připomenutí tohoto výročí si připravili Lída s Michaelem prezentaci „Dvacet požehnaných let se Svámím“ s fotkami z různých akcí, které se uskutečnily. Lída pro nás při této příležitosti připravila výtečný raw dort.

Manfred s námi ve své promluvě na téma „Věř svému srdci“ sdílel své postřehy o tom, jak rozpoznat hlas svého srdce a najít sílu ho následovat. Po společné večeři jsme si zazpívali u ohně české, německé a anglické písně a vychutnali si nádherný letní večer v malé klidné oáze uprostřed rušné Prahy.

V neděli jsme se ještě znovu nechali inspirovat povídáním našich hostů, vyslechli si novinky z mezinárodní Satja Sáí organizace, dozvěděli se něco více o plánované evropské poutní cestě do Prašánti Nilajam a zazpívali si společně bhadžany, po závěrečném požehnání si ještě dali společný oběd, uklidili a rozešli se do svých domovů.

Byl to krásný víkend a já jsem si opět uvědomila, jak jsem ráda, že mám možnost být součástí Sáí aktivit u nás a že jsou významnou součástí mého života, neboť mě vždy povzbudí a pomohou pokračovat na mé duchovní cestě. Těším se na další podobná setkání.

Eliška